סגול הוצאה לאור
טוען, נא להמתין...

איך מוציאים לאור ספר אלקטרוני?

כתבתם ספר ואתם רוצים להוציא אותו לאור? התהליך הוא פשוט וזול משמעותית בהשוואה להוצאה לאור של ספר מודפס.

השלבים הראשונים בהוצאה לאור של ספר אלקטרוני זהים לאלו של ספר מודפס:

ראשית, הטקסט צריך להיות מוקלד בוורד ולעבור עריכה לשונית. ייתכן שיהיה צורך גם בעריכה ספרותית אם אינו כתוב טוב מספיק. לאחר שלבי העריכה יש להכין את הטקסט מבחינה גרפית, כלומר לבצע עימוד של פנים הספר ועיצוב של העטיפה. עיצוב העטיפה של ספר אלקטרוני חשוב ביותר כי הוא הפָּנים היחידות של הספר! להבדיל מספר מודפס – לספר האלקטרוני אין כריכה אחורית. תקציר הספר נמצא בתחילת הספר עצמו או כפסקה המופיעה מתחת לתמונת העטיפה, באתר המכירה של הספר.

מכאן מתחיל התהליך האלקטרוני של הפיכת הספר מקובץ גרפי לקובץ בפורמט מיוחד (epub3) הניתן לקריאה כספר במגוון המכשירים הניידים: סמארטפונים, טבלטים, מחשבים ניידים או נייחים. כאשר הקובץ מוכן, כל מה שנותר הוא להכניס אותו לחנות הספרים האלקטרוניים, כלומר לאתר המספק מגוון של ספרים כאלו.

הוצאה לאור של ספר אלקטרוני מאפשרת מגוון רחב מאוד של אפשרויות והיא בעלת יתרונות רבים לעומת הוצאה לאור של ספר מודפס. הספר יכול להיות בחנות במשך שנים רבות (בלי להעלות אבק לעולם...) וניתן לרכוש אותו מכל מקום בעולם - תוך שניות.

אם מתרגמים את הספר מעברית לשפה אחרת, ניתן כמובן להגדיל את קהל היעד, אפילו פי 100!!! (קוראי אנגלית) או פי 150 (קוראי סינית...) ובעצם אפשר לתרגם אותו לכל שפה והנגישות למכירתו ברחבי העולם קלה.

זכויות היוצרים על הספר נשארות בידי המחבר (ולא בידי ההוצאה לאור!)

בכל ספר אלקטרוני שנרכש, "מוטבע" שמו של הרוכש, מה שמונע ממנו "למכור" או להפיץ מחדש את הספר ברשת האינטרנט.

מקובל מאוד לספק לקוראים את הפרק הראשון בספר – חינם. משמעות הדבר היא שקהל הקוראים לא יחשוש לבדוק ולנסות לקרוא את הספר שלכם - אם הוא אהב את שם הספר ואת העטיפה שלו - ושעדיין אין צורך בתשלום כדי להתרשם ממנו...

אם לאחר קריאת הפרק הראשון הקורא מעוניין להמשיך לקרוא, הוא יכול לעשות זאת בלחיצת כפתור ולאחר כמה שניות - להמשיך ליהנות מהקריאה, ואתם מכרתם ספר נוסף!

יתרון נוסף הוא עלות הרכישה של ספר אלקטרוני לקריאה, הזולה משמעותית מספר זהה הנמכר כספר מודפס, ועומדת בדרך כלל על כרבע או שליש ממחירו של האחרון, מה שהופך את ההחלטה על הרכישה לקלה ונוחה יותר. סטטיסטיקות מוכיחות שהקורא הממוצע רוכש יותר ספרים אלקטרוניים מאשר ספרים מודפסים! המחיר ונוחות הרכישה הם שעושים את ההבדל...

גם עלות הוצאתו לאור של ספר אלקטרוני לעומת אותו ספר בגרסה מודפסת, היא כרבע! מה שמאפשר להוציא ספר בעלות סבירה ביותר, ואף לחשוב כבר על הוצאתו לאור של הספר הבא שלכם...

התגמול של מחבר הספר גבוה משמעותית במקרה של ספר אלקטרוני ועומד על כ-70-60 אחוזים ממחיר הספר, לעומת כ-30 אחוזים בלבד ממחירו של ספר מודפס.

כל אלו הם רק חלק קטן מהיתרונות הרבים של הספר האלקטרוני.

ועוד טיפ קטן:

אם בכל זאת תרצו להדפיס ולכרוך את הספר שלכם, אפילו בכמות מוגבלת של עשרה עותקים, חמישים, מאה עותקים או יותר, זה אפשרי כמובן, ותוכלו ליהנות משני העולמות...

מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

מעוניינים בהצעת מחיר להוצאת הספר שלכם לאור?

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.